Mamy przyjemność przedstawić Państwu system inteligentnego domu F&Home, którego jesteśmy autoryzowanymi instalatorami.

Automatyka budynkowa, zwana w języku potocznym inteligentnym domem upowszechnia się coraz bardziej z uwagi na zwiększający się popyt na tego typu rozwiązania na rynku.

Czym jest automatyka budynkowa? Jakie korzyści płyną z jej stosowania?

Ogólna definicja inteligentnego domu to integracja wielu instalacji, dotąd autonomicznych w jeden system sterowania.

W myśl tej definicji sterowanie oświetleniem, roletami, ogrzewaniem, wentylacją, rekuperacją łączymy w jeden spójny system, którym możemy zarządzać z wielu poziomów.

Stosowany dotąd sposób tradycyjny z przycisków na ścianach, zastępujemy sterowaniem z paneli dotykowych i urządzeń mobilnych, będąc w domu i poza nim.

Większość funkcji możemy zautomatyzować i zapomnieć o nich. Od chwili uruchomienia system, znając nasze upodobania i aktywność życiową będzie w automatyczny sposób zarządzać naszym domem.

Może realizować całe scenariusze przydając naszemu domowi prestiżu, a nam komfortu np. podnosić i obniżać temperatury w poszczególnych pomieszczeniach, załączać oświetlenie w zależności od naszego nastroju, zmieniać barwę oświetlenia, przymykać rolety, zamykać bramę garażową etc.

Istotnym czynnikiem determinującym stosowanie instalacji inteligentnych domów jest podniesienie wartości budynku.

Sposób działania standardowych systemów automatyki budynkowej typu włącz/wyłącz wygląda następująco:
                         

W systemie F&Home, dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu jest możliwość tworzenia rozbudowanych sekwencji zdarzeń (scen), które analizują dostarczane przez urządzenia dane i dostosowują kolejne działania do zaistniałej sytuacji.

                         
Ilośc sekwencji jest nieograniczona, a sposób ich działania zależy tylko od Państwa wyobraźni.

System F&Home jest jednym z bardziej interesujących rozwiązań w dziedzinie inteligentnych domów. Oferuje szeroki zakres funkcji w niezwykle korzystnej cenie.

Umożliwia:

- zarządzanie i sterowanie ogrzewaniem, chłodzeniem i wentylacją

- sterowanie oświetleniem (ściemniacze i sceny świetlne, oświetlenie LED i RGB)

- sterowanie roletami, bramami i innymi elementami silnikowymi

- załączanie/wyłączanie różnych obwodów i odbiorników (w tym gniazd), oświetlenia zewnętrznego, zraszaczy, sprzętu AGD, itp.

- bezprzewodowe sterowanie poprzez WiFi i Internet oraz zdalne sterowanie i nadzór GSM.

Dzięki „rozłożeniu” systemu na oddzielne podsystemy (moduły) indywidualnie realizujące poszczególne funkcje każdy może dopasować system do swoich indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych.

Uwaga: zgodnie z warunkami gwarancji systemu FHome, aby uzyskać 24 miesięczną gwarancję producenta, system automatyki budynkowej musi być zainstalowany przez certyfikowanego instalatora.
 
 Poniżej znajdziecie Państwo film oraz "wirtualny spacer" przedstawiający możliwości systemu inteligentnego domu F&Home. 

Zapraszamy do współpracy

Monitoring Opole
Inteligenty dom Opole
Systemy alarmowe Opole
Instalacje elektryczne Opole
   Montaż, serwis   

Baborów, Biała, Brzeg, Byczyna, Dobrodzień, Głogówek, Głubczyce, Głuchołazy, Gogolin, Gorzów Śląski, Grodków, Kędzierzyn-Koźle, Kietrz, Kluczbork, Kolonowskie, Korfantów, Krapkowice, Leśnica, Lewin Brzeski, Namysłów, Niemodlin, Nysa, Olesno, Oława, Opole, Otmuchów, Ozimek, Paczków, Praszka, Pruszków, Prudnik, Strzelce Opolskie, Tułowice, Ujazd, Wołczyn, Wrocław, Zawadzkie, Zdzieszowice


Szukaj